Ungdoms klubmestre 2008/2009

U9

U9 - Herresingle

1: Julius Rasch-Christensen

2: Michael Lehmann Lessel

U9 - Herredouble 1: Julius Rasch-Christensen & Christian Skovlund

2: Mikkel Mørkeberg Wagner & Michael Lehmann Lessel

U11A

U11A - Herresingle 1: Malthe Staal

2: Simon R. Grønvall

U11A - Damesingle 1: Kathrine Trane

2: Emilie Håkonsson Lohse

U11A - Herredouble

1: Mathe Bohè Staal & Simon Randskov Grønvall

2: Jess Boisen Waaben & Sebastian Stokbro

U11A - Damedouble

1: Katrine Trane & Emilie Håkonsson Lohse

2: Ina Schjøth Bødker & Astrid Rude Wind

U11B

U11B - Herresingle 1: Magnus Stjernegaard Vöge

2: Aksel Muhs Grelck

 

U11B - Damesingle

1: Sofie Pultz

2: Nikoline Rehn

U13A

U13A - Herresingle 1: Søren Bage Vium

2: Frederik Gluud

U13A - Damesingle

1: Sandra Mogensen

2: Christine Thier

U13A - Herredouble

1: Søren Bagger vium & Frederik Gluud

2: Oliver Springborg & Theis Hjortkjær

U13A - Damedouble

1: Christine Thier & Maria Glavind

2: Emilia Ciepiel & Sandra Mogensen

U13A - Mixeddouble

1: Sandra Mogensen & Frederik Gluud

2: Christine Thier & Oliver Springborg

U13B

U13B - Herresingle 1: Kristian Møller

2: Bruno Louranco Riisgaard

U13B - Damesingle 1: Caroline Worm

2: Terese Mathiesen

U13B - Damedouble 1: Therese Mathiesen & Caroline Worm

2: Alberte M. Ringgaard & Ida Marie Palm

U13B - Mixeddouble 1: Caroline Worm & Daniel Lehmann Lessel

2: Emilia Ciepiel & Kristian Møller

U15A

U15A - Herresingle 1: Nicolai Worm Carlsen

2: Christian Starup

U15A - Damesingle

1: Camilla Toft

2: Helena Mylise Sørensen

U15A - Damedouble 1: Camilla Toft & Marie Mortensen

2: Helena Mylise Sørensen & Nadia Palasin Larsen

U15A - Mixeddouble 1: Camilla Toft & Nicolai Carlsen

2: Marie Mortensen & Christian Starup

U15B

U15B - Damesingle 1: Cathrine F. Petersen

2: Camilla Dose

U17A

U17A - Herresingle

1: Mathias V. Jensen

2: Christoffer Skov

U17A - Damesingle

1: Stine Vium

2: Helene Martin

U17A - Herredouble 1: Simon Mortensen & Mathias V. Jensen

2: Anders Springborg & Christoffer Skov

U17A - Mixeddouble

1: Stine Vium & Mathias V. Jensen

2: Michele Mogensen & Simon Mortensen

U17B

U17B - Herresingle

1: Oscar Vist Salo

2: Mark Rud Hansen

Familiemix

Familiemix - Mini

1: Kasper S. Pedersen & Jesper Pedersen

2: Mathias Bording & Lizette Bording

Familiemix - Små

1: Malthe Hohé Staal & Mark Jørgensen

2: Julius Rasch-Christensen & Michael Christensen

Familiemix - Store

1: Mathias V. Jensen & Stig W. Jensen

2: Oliver Springborg & Henrik Springborg